faraone Banner

Italy
I.M.A. Faraone
Zona Industriale Salino
64018 Tortoreto TERAMO - ITALY

Info
Phone +39 0861 77221
Fax +39 0861 772222
E-Mail info@faraone.com
View the map...
I.M.A. Faraone, ITALY
Poland
AKALA Faraone Sp.Zo.O.
Ul. Prosta, 32 Lozienica
72100 Goleniow - POLAND

Info
Phone +48 91 579 03 90
Fax +48 91 579 03 94
E-Mail info@faraone.pl
Web www.faraone.pl
View the map...
AKALA Faraone Sp.Zo.O., Poland
Spanish
Escaleras Escalibur, S.L.
Polígono Industrial Hda. Dolores, Calles 4 y 5.
Ctra. Sevilla-Málaga, Km.6.
41500 - ALCALA DE GUADAIRA (Sevilla) - España

Info
Phone +34 95 563 16 18
Fax +34 95 563 16 20
E-Mail escalibur@escalerasescalibur.com
Web www.escalerasescalibur.com
View the map...
AKALA Faraone Sp.Zo.O., Poland

Foto Pierwszą działalnością grupy, utworzonej w roku 1969, przez Sabatino Faraone, była produkcja aluminiowych ram okiennych. Zdolność spółki do kompleksowej realizacji prac o zaawansowanym technologicznie profilu umożliwiła jej szybki rozwój w ciągu zaledwie 5 lat Faraone została przekształcona z firmy rzemieślniczej w przemysłową produkcję ram okiennych z nową fabryką w przemysłowym obszarze Tortoreto.

Rok 1979 wyznacza początek produkcji drabin aluminiowych, opracowanych przez Piero Faraone. Początkowo był to wydział w firmie produkującej ramy okienne. Kilka lat później uzyskała ona niezależność, stając się tym, czym jest dziś IMA SPA.

Foto Wkrótce znak towarowy Faraone utrwalił swoją pozycję na gruncie krajowym oraz za granicą dzięki wysokiej jakości aluminiowych drabin, który to innowacyjny produkt szybko zastępował stosowane wówczas powszechnie drabiny drewniane.

Po 10 latach Faraone stał się absolutnym liderem ze znacznym udziałem w segmencie drabin roboczych zarówno na rynku włoskim jak i międzynarodowym. Wyróżnia nas szeroki zakres oferowanych produktów oraz przede wszystkim maksymalny poziom bezpieczeństwa gwarantowany użytkownikowi końcowemu.

Foto Faraone jest częścią Komisji Europejskiej, która opublikowała normy dotyczące konstrukcji drabin.

W roku 1989 firma rozpoczęła projekt dwóch nowych linii produkcyjnych dla drabin aluminiowych oraz przenośnych rusztowań, wykonywanych zgodnie z normami DIN oraz Normami Europejskimi kiedy normy 626 lub DL81 jeszcze nie istniały, Faraone produkował możliwie najbezpieczniejsze wyposażenie.

GRUPA FARAONE DZIŚ
Dziś IMA SpA dysponuje najnowocześniejszymi technologiami w sektorze oraz posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 60.000 m. kw dla specjalnych drabin aluminiowych, rusztowań przenośnych, podnośników koszowych oraz ram okiennych. Siedziba główna znajduje się w Tortoreto (Te), ale zakłady znajdują się również w Polsce, Danii oraz Hiszpanii.

MISJA
Foto BUDOWA WYPOSAŻENIA DO PRACY NA DUŻYCH WYSOKOŚCIACH Z ZAPEWNIENIEM NAJWIĘKSZEJ MOŻLIWEJ WYGODY I BEZPIECZEŃSTWA, OFEROWANIE PRAWDZIWEJ SZANSY OSZCZĘDZENIA CZASU, WYSIŁKU I PIENIĘDZY.

Produkcja drabin obejmuje ogromny asortyment wyposażenia do pracy na dużych wysokościach. Oferujemy zarówno drabiny standardowe oraz specjalne w ponad 200 różnych modelach, ponieważ każde stanowisko pracy potrzebuje specjalnego typu bezpiecznej i wygodnej drabiny.

Przenośne rusztowania aluminiowe Faraone są zgodne z najsurowszymi istniejącymi normami bezpieczeństwa. Są w pełni zgodne z EN1004, wygodne, bezpieczne i elastyczne, gotowe do przystosowania do wymogów użytkownika, z nieskończoną ilością konfiguracji montażu.

Podnośniki koszowe Faraone wypełniają misję spółki w zakresie budowania maksymalnie bezpiecznego i wygodnego wyposażenia do pracy na dużych wysokościach. Dlatego też są one wyjątkowo kompaktowe i lekkie, dzięki temu, że są wykonane z aluminium. Są bezpieczne, ponieważ dostarczane są ze wszystkimi możliwymi urządzeniami zabezpieczającymi, takimi jak czujniki poziomu, elementy kontroli łańcucha oraz inne urządzenia, sprawiające, że platformy Faraone są bestsellerem w zakresie bezpieczeństwa. Zdjęcie Foto

Wydział ram okiennych, oryginalna działalność Grupy, jest wysoce wyspecjalizowany i realizowane są tam zaawansowane budynki techniczne i architektoniczne. Dlatego też proces realizacji jest wyjątkowo złożony i dostosowany do potrzeb klienta, by sprostać wymogom każdego, kto chce uzyskać wysoce prestiżowy budynek.
Wykres pokazuje wzrost obrotów grupy Faraone